07.12.1972 tarihinde Ayancık'ta doğan Ersan ERCAN, ilkokulu Ayancık'ta, ortaokul ve liseyi Bursa'da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimine başladı. 4 yıllık teorik ve pratik eğitimini tamamladıktan sonra Güven Eczanesini açarak serbest eczacılık mesleğine adım attı. 2000-2003 yılları arasında Farmakoloji eğitmenliği yaptıktan sonra, Farmakognozi ve Bitkisel Ürünler dalındaki araştırmalara başlayarak 2006 yılında ERC Bitkisel Kozmetik Laboratuvarları’nı kurdu. Kendi adına patent aldığı HC Complex ürünü ile saç bakım ürünleri alanında başarılı bir yer elde eden HC markasını oluşturdu.

2006 yılında Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nden mezun oldu. 2009 yılında Serap ERCAN ile hayatını birleştirdi. Eczacılık mesleğinin yanı sıra, uzun yıllar bilardo sporcusu olarak spor hayatına devam etti.

10 Mayıs 2014 tarihinde yapılan Türkiye Bilardo Federasyonu Genel Kurulu'nda Federasyon Başkanı seçildi. Halen, ERC Bitkisel Kozmetik Laboratuvarları'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.
leke kremi